:: Основно меню
 
:: Шахмат
 
:: Кой е в сайта
Потребители на линия: 10

Регистрирани: 3
Анонимни: 7

emil1972, 4arli, ivochimi, още...
 
:: Случайни новини
 
:: Последно обновени събития
 
 
Промяна в системни настройки на сървъра!
Здравейте почитатели на шахмата!
Считано от 3 април 2017г., преминаваме към използването на SSL сертификат (HTTPS) за сайта Chessfish.com. Това е нова версия на стария HTTP протокол, която предлага защитена връзка при свръзването със хостинг сървъра. Това е технология на настоящето и бъдещето.
Надяваме се, че няма да имате проблеми с новата настройка. В случай на нужда, моля пишете ни на адрес: web@chessfish.com и ще ви съдействаме, за да можете да влезете в сайта!
Най-важно е да използвате достатъчно нова версия на вашия браузър, за да си осигурите нормална работа със сайта! Поддръжка на сайта от агенция Градивните!

Световната купа 2007 на ФИДЕ - жребий за втори кръг

Световната купа за 2007г. се провежда в Ханти-Мансийск (Русия). След първия кръг на елиминации, останаха 64 шахматисти (колкото са шахматните полета) в спор за излъчване на претендент за мач с Веселин Топалов през 2008г. Двамата българи прескочиха първи кръг на турнира. Във втори кръг нашите имат много тежки съперници, но занапред ще става все по-тежко...

Спечелилият служебно в първи кръг Иван Чепаринов ще играе срещу французина Владислав Ткачиев, а Кирил Георгиев - срещу узбека Рустам Касимджанов. Програма на турнира, двойки за 2-ри кръг, резултати от първи кръг...

World Chess Cup 2007 - Програма:
DateEvent
22.11.07Arrival
23.11.07Opening ceremony
24.11.07Round I- game 1
25.11.07Round I- game 2
26.11.07Tie break
27.11.07Round II- game 1
28.11.07Round II- game 2
29.11.07Tie break
30.11.07Round III- game 1
1.12.07Round III- game 2
2.12.07Tie break
3.12.07Round IV- game 1
4.12.07Round IV- game 2
5.12.07Tie break
6.12.07Round V- game 1
7.12.07Round V- game 2
8.12.07Tie break
9.12.07Round VI- game 1
10.12.07Round VI- game 2
11.12.07Tie break
12.12.07Free day
13.12.07Round VII- game 1
14.12.07Round VII- game 2
15.12.07Round VII- game 3
16.12.07Round VII- game 4
17.12.07Tie break. Closing Ceremony
18.12.07Departure


Chess World Cup 2007 - двойки за 2-ри кръг (1-ви партии)
Ivanchuk, Vassily (UKR) - Galkin, Alexander (RUS)
Zhao, Jun (CHN) - Nisipeanu, Liviu-Dieter (ROU)
Bacrot, Etienne (FRA) - Roiz, Michael (ISR)
Karjakin, Sergey (UKR) - Zhang, Pengxiang (CHN)
Alekseev, Evgeny (RUS) - Sakaev, Konstantin (RUS)
Fressinet, Laurent (FRA) - Nevednichy, Vladislav (ROU)
Grischuk, Alexander (RUS) - Najer, Evgeniy (RUS)
Bareev, Evgeny (RUS) - Van Wely, Loek (NED)
Aronian, Levon (ARM) - Gustafsson, Jan (GER)
Inarkiev, Ernesto (RUS) - Vallejo Pons, Francisco (ESP)
Jakovenko, Dmitry (RUS) - Belov, Vladimir (RUS)
Almasi, Zoltan (HUN) - Socko, Bartosz (POL)
Shirov, Alexei (ESP) - Shulman, Yuri (USA)
Nikolic, Predrag (BIH) - Onischuk, Alexander (USA)
Akopian, Vladimir (ARM) - Ghaem Maghami, Ehsan (IRI)
Malakhov, Vladimir (RUS) - Volkov, Sergey (RUS)
Mamedyarov, Shakhriyar (AZE) - Kozul, Zdenko (CRO)
Cheparinov, Ivan (BUL) - Tkachiev, Vladislav (FRA)
Wang, Yue (CHN) - Tiviakov, Sergei (NED)
Motylev, Alexander (RUS) - Bu, Xiangzhi (CHN)
Adams, Michael (ENG) - Gurevich, Mikhail (TUR)
Volokitin, Andrei (UKR) - Zhou, Jianchao (CHN)
Carlsen, Magnus (NOR) - Naiditsch, Arkadij (GER)
Dominguez Perez, Lenier (CUB) - Baramidze, David (GER)
Radjabov, Teimour (AZE) - Macieja, Bartlomiej (POL)
Zvjaginsev, Vadim (RUS) - Sasikiran, Krishnan (IND)
Wang, Hao (CHN) - Ponomariov, Ruslan (UKR)
Hossain Enamul (BAN) - Tomashevsky, Evgeny (RUS)
Svidler, Peter (RUS) - Pavasovic, Dusko (SLO)
Rublevsky, Sergei (RUS) - Navara, David (CZE)
Kamsky, Gata (USA) - Avrukh, Boris (ISR)
Georgiev, Kiril (BUL) - Kasimdzhanov, Rustam (UZB)

Chess World Cup 2007 - Резултати от 1-ви кръг
NameRtngG1G2Rp1Rp2Bz1Bz2SDTotal
Round 1 Match 01
Ivanchuk, Vassily (UKR)2787112
Aderito, Pedro (ANG)2352000
Round 1 Match 02
Abdel Razik, Khaled (EGY)2389000
Mamedyarov, Shakhriyar (AZE)2752112
Round 1 Match 03
Radjabov, Teimour (AZE)2742112
Genba, Vladimir (RUS)2413000
Round 1 Match 04
Hobaica, Juan Pablo (ARG)2427000
Aronian, Levon (ARM)2741112
Round 1 Match 05
Shirov, Alexei (ESP)2739112
Gwaze, Robert (ZIM)2429000
Round 1 Match 06
Iturrizaga, Eduardo (VEN)2435000
Svidler, Peter (RUS)2732112
Round 1 Match 07
Adams, Michael (ENG)2729?11,5
Zugic, Igor (CAN)2477?00,5
Round 1 Match 08
Ismagambetov, Anuar (KAZ)248010?01,5
Alekseev, Evgeny (RUS)271601?12,5
Round 1 Match 09
Grischuk, Alexander (RUS)27151?1,5
Lima, Darcy (BRA)24870?0,5
Round 1 Match 10
Zhao, Zong-Yuan (AUS)2491000
Carlsen, Magnus (NOR)2714112
Round 1 Match 11
Kamsky, Gata (USA)2714?11,5
Adly, Ahmed (EGY)2494?00,5
Round 1 Match 12
Filippov, Anton (UZB)2496???01,5
Akopian, Vladimir (ARM)2713???12,5
Round 1 Match 13
Jakovenko, Dmitry (RUS)2710112
Rahman, Ziaur (BAN)2497000
Round 1 Match 14
El Gindy, Essam (EGY)2503100?1,5
Ponomariov, Ruslan (UKR)2705011?2,5
Round 1 Match 15
Wang, Yue (CHN)2703?11,5
Pridorozhni, Aleksei (RUS)2506?00,5
Round 1 Match 16
Laylo, Darwin (PHI)2508?00,5
Bacrot, Etienne (FRA)2695?11,5
Round 1 Match 17
Karjakin, Sergey (UKR)2694112
Matsuura, Everaldo (BRA)2511000
Round 1 Match 18
Kabanov, Nikolai (RUS)2512000
Bu, Xiangzhi (CHN)2692112
Round 1 Match 19
Eljanov, Pavel (UKR)2691?00,5
Hossain Enamul (BAN)2514?11,5
Round 1 Match 20
Wen Yang (CHN)25150?0,5
Almasi, Zoltan (HUN)26911?1,5
Round 1 Match 21
Malakhov, Vladimir (RUS)2690112
Xu, Yuhua (CHN)2517000
Round 1 Match 22
Gopal, G.N. (IND)2520????002
Kasimdzhanov, Rustam (UZB)2690????114
Round 1 Match 23
Dominguez Perez, Lenier (CUB)2683112
Iljushin, Alexei (RUS)2528000
Round 1 Match 24
Nguyen, Ngoc Truong Son (VIE)2530??10?02,5
Van Wely, Loek (NED)2679??01?13,5
Round 1 Match 25
Landa, Konstantin (RUS)26780?0,5
Nevednichy, Vladislav (ROU)25311?1,5
Round 1 Match 26
Le, Quang Liem (VIE)2534?00,5
Volokitin, Andrei (UKR)2678?11,5
Round 1 Match 27
Rublevsky, Sergei (RUS)26761?1,5
Hera, Imre Jr. (HUN)25440?0,5
Round 1 Match 28
Andriasian, Zaven (ARM)2546??0?1,5
Onischuk, Alexander (USA)2674??1?2,5
Round 1 Match 29
Inarkiev, Ernesto (RUS)2674?11,5
Peralta, Fernando (ARG)2546?00,5
Round 1 Match 30
Kunte, Abhijit (IND)2547???01,5
Zvjaginsev, Vadim (RUS)2674???12,5
Round 1 Match 32
Zhao, Jun (CHN)2552???12,5
Harikrishna, P. (IND)2668???01,5
Round 1 Match 33
Nisipeanu, Liviu-Dieter (ROU)26681?1,5
Amin, Bassem (EGY)25610?0,5
Round 1 Match 34
Balogh, Csaba (HUN)2561?00,5
Tkachiev, Vladislav (FRA)2661?11,5
Round 1 Match 35
Sasikiran, Krishnan (IND)2661????1?3,5
Zhigalko, Sergei (BLR)2562????0?2,5
Round 1 Match 36
Kudrin, Sergey (USA)25630?0,5
Vallejo Pons, Francisco (ESP)26601?1,5
Round 1 Match 37
Nikolic, Predrag (BIH)2657112
Iljin, Artem (RUS)2565000
Round 1 Match 38
Ivanov, Alexander (USA)2565?00,5
Navara, David (CZE)2656?11,5
Round 1 Match 39
Sutovsky, Emil (ISR)2655?00,5
Zhou, Jianchao (CHN)2566?11,5
Round 1 Match 40
Flores, Diego (ARG)2566000
Fressinet, Laurent (FRA)2654112
Round 1 Match 41
Bareev, Evgeny (RUS)2653112
Becerra Rivero, Julio (USA)2568000
Round 1 Match 42
Baramidze, David (GER)2569??1?2,5
Short, Nigel D (ENG)2649??0?1,5
Round 1 Match 43
Georgiev, Kiril (BUL)2649112
Megaranto, Susanto (INA)2569000
Round 1 Match 44
Gajewski, Grzegorz (POL)25730?0,5
Volkov, Sergey (RUS)26481?1,5
Round 1 Match 45
Socko, Bartosz (POL)2646112
Georgiev, Vladimir (MKD)2576000
Round 1 Match 46
Mamedov, Rauf (AZE)2582??010?2,5
Tomashevsky, Evgeny (RUS)2646??101?3,5
Round 1 Match 47
Motylev, Alexander (RUS)26451?1,5
Savchenko, Boris (RUS)25830?0,5
Round 1 Match 48
Gagunashvili, Merab (GEO)2584???01,5
Zhang, Pengxiang (CHN)2644???12,5
Round 1 Match 49
Roiz, Michael (ISR)2644????1014
Akobian, Varuzhan (USA)2585????0103
Round 1 Match 50
Ganguly, Surya Shekhar (IND)25850?0,5
Tiviakov, Sergei (NED)26431?1,5
Round 1 Match 51
Wang, Hao (CHN)2643?11,5
Markus, Robert (SRB)2586?00,5
Round 1 Match 52
Belov, Vladimir (RUS)2587???12,5
Khalifman, Alexander (RUS)2643???01,5
Round 1 Match 54
Milos, Gilberto (BRA)2592??001
Avrukh, Boris (ISR)2641??113
Round 1 Match 55
Naiditsch, Arkadij (GER)2639?11,5
Granda Zuniga, Julio E (PER)2592?00,5
Round 1 Match 56
Berg, Emanuel (SWE)25930?0,5
Najer, Evgeniy (RUS)26351?1,5
Round 1 Match 57
Sakaev, Konstantin (RUS)2634??10??14
Vitiugov, Nikita (RUS)2594??01??03
Round 1 Match 58
Kaidanov, Gregory S (USA)2597??0?1,5
Gurevich, Mikhail (TUR)2627??1?2,5
Round 1 Match 59
Shabalov, Alexander (USA)26260?0,5
Pavasovic, Dusko (SLO)25971?1,5
Round 1 Match 60
Leitao, Rafael (BRA)2601??001
Shulman, Yuri (USA)2616??113
Round 1 Match 61
Rodshtein, Maxim (ISR)2615?00,5
Gustafsson, Jan (GER)2606?11,5
Round 1 Match 62
Macieja, Bartlomiej (POL)26061?1,5
Laznicka, Viktor (CZE)26100?0,5
Round 1 Match 63
Kozul, Zdenko (CRO)2609?????13,5
Bruzon Batista, Lazaro (CUB)2607?????02,5
Round 1 Match 64
Galkin, Alexander (RUS)260810113
Bartel, Mateusz (POL)260801001
(1729 преглеждания)


Други статии
2021/12/10 - Магну Карлсен защити световната си титла по класически шахмат с разгромна победа
2021/12/8 - Магнус Карлсен записа 2 нови победи над Ян Непомнящи, които гарантират защитата на титлата
2021/12/3 - Световният шампион Магнус Карлсен с победа срещу Ян Непомнящий в 6-тата партия
2021/11/26 - Започва мачът за световната титла по Шахмат между Карлсен и Непомнящи
2021/9/26 - Гросмайстор Веселин Топалов завърши на 2-ро място в Hainan Danzhou (Китай) - септември 2021г.

Коментарите са собственост на потребителя, който ги е писал. Ние не носим отговорност за тяхното съдържание.
Изпращач Свързани

Шах    Шах
 
:: Търсене
 
 
:: Влез
Потребителско име:
Парола:
 
:: Топ връзки