Коста Ангелов с купа Хилд 2008

Дата 2008/11/11 | Заглавие: Шахмат България

Коста Ангелов от Варна спечели купата ХИЛД 2008 и премия от 200 лева на състоялия се турнир на 11 ноември 2008г. в сградата на Съюза на юристите. Турнирът бе организиран от ШК Левски и Компания ХИЛД България.

Победителят събра 6,5т. от 7 партии и недвусмислено показа кой заслужава титлата. На второ място остана Герасим Каменов от София с 5,5т., трети с 5т. е Петър Лянгов от Асеновград.

В турнира взеха участие 34 играчи. Специални призове получиха единствената дама Магдалена Сапарева и най-възрастният участник 86-годишният Мануке Берберян. Подробна информация...
Световният шампион за ветерани гм Любчо Спасов явно нямаше ден и остана на 9-то място с 4,5т. Под очакванията се представиха мм Димитър Карапчански, мм Петър Орев и мс Димитър Иванов-Клюсеин.

Сред гостите, уважили проявата бяха Николай Велчев, изп. директор на БФШ, Павел Влаев, секретар на обединения спортен клуб Левски, Радислав Атанасов, преподавател по шахмат в НСА, Димитър Илиев, рейтинг-администратор на международната шах-федерация ФИДЕ, Георги Славчев, главен секретар на Съюза на юристите в България и др.

Информацията е публикувана от анонимен потребител!